Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Svenska Klätterförbundets kansli och funktionärer. Vi försöker vara tillgängliga så mycket som möjligt och svarar gärna på frågor. Kansliet är vanligtvis bemannat dagtid på vardagar.

Adresser

Post- & besöksadress

Post och paket skickas till

Svenska Klätterförbundet
Gotlandsgatan 46
116 65  Stockholm

Fakturaadress

Fakturor skickas till

Box 3038, fackid 7237
831 03 Östersund
7237@faktura.scancloud.se

Kanslipersonal

Andreas Enqvist

Kansliansvarig, information, försäkringar

andreas.enqvist@klatterforbundet.rf.se
070-238 69 46

Emma Borggrén-Franck

Generalsekreterare

emma.borggren@klatterforbundet.rf.se
070-239 86 44

Nadia Bazydlo

Klubbkontakt, idrottsmedel

nadia.bazydlo@klatterforbundet.rf.se
070-240 27 92

Janna Askenberg

Kommunikationsansvarig, chefredaktör Bergsport

janna.askenberg@klatterforbundet.rf.se
070-445 04 38

Andreas Gustafsson

Marknadsansvarig
andreas.gustafsson@klatterforbundet.rf.se

076-291 72 55

Patrik Kleveback-Blom

Landslag och tävling

patrik.blom@klatterforbundet.rf.se
072-085 31 87

Andreas Andersson

Kommunikation, säkerhet, anläggning

andreas.andersson@klatterforbundet.rf.se
072-232 61 99

Eva Rimnäs

Utbildningsadministration

eva.rimnas@klatterforbundet.rf.se
070-356 27 05

Mikael Knutsson

Utbildningsansvarig, Upptäck uteklättring

mikael.knutsson@klatterforbundet.rf.se
076-116 39 45

Tove Wåhlin

Tränings-, tränare- och paraansvarig

tove.wahlin@klatterforbundet.rf.se
072-500 14 27

Styrelse

Ola Segnestam Larsson
Vice ordförande
Adam Herring
Ordinarie ledamot
Frida Holstad
Ordinarie ledamot
Anette Andersson
Ordinarie ledamot
Martin Hjälle
Ordinarie ledamot
Åsa Eliasson Stenlund
Ordinarie ledamot
Bobby Ong
Suppleant
Marcus Loewen
Suppleant

Valberedning

Truls Neubeck

Ordförande

Sofie Mannerstråle

Ledamot

Anna Hildingsson

Ledamot

Johan Rapakko

Suppleant

Thomas Winnberg

Suppleant

Revisorer

Martin Nääs
Revisor
Amalia Blomquist
Verksamhetsrevisor

Kommitteér

Säkerhetskommittén
Robin Dahlberg
Per Forsberg
Mikael Nordin (anläggning)
Jenny Råghall (fjällsäkerhet)
Utbildningskommittén
Oskar Brodén
Håkan Hammarberg (sport)
Stefan Lindblom (is)
Linda Oscarsson
Christian Persson (klippa)
Sami Ylinen (inomhus)
Skidalpina kommittén
Camilla Antonsson
Daniel Björsborn
Johanna Edin
Daniel Knabäck
Mats Skott
Jens Westergren
Alpina nätverket
Anton Levein

alpintnatverk@klatterforbundet.se