Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Svenska Klätterförbundets kansli och funktionärer. Vi försöker vara tillgängliga så mycket som möjligt och svarar gärna på frågor. Kansliet är vanligtvis bemannat på måndag till fredag 09.00-16.00.

Adresser

Leveransadress

Företagspaket och transporter skickas till

Svenska Klätterförbundet
Idrottens Hus
Östgötagatan 98 D
116 64  Stockholm

Besöksadress

Idrottens Hus
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

kansliet@klatterforbundet.rf.se
08-699 65 20

Postadress

Post och paket skickas till

Svenska Klätterförbundet
Idrottens Hus
Box 11016
100 61  Stockholm

Fakturaadress

Fakturor skickas till

Fackid 7237
Box 3038
831 03 Östersund
7237@faktura.scancloud.se

Kanslipersonal

Emma Borggrén-Franck

Generalsekreterare

emma.borggren@klatterforbundet.rf.se
08-699 65 23

Patrik Kleveback-Blom

Landslag, tävling & träning

patrik.blom@klatterforbundet.rf.se
08-699 65 24

Andreas Enqvist

Information, access

andreas.enqvist@klatterforbundet.rf.se
08 699 65 21

Andreas Gustafsson

Verksamhetsutvecklare

andreas.gustafsson@klatterforbundet.rf.se
072-232 61 99

Johanna Wernqvist

Utbildning, friluftsliv

johanna.wernqvist@klatterforbundet.rf.se
08-699 65 22

Eva Rimnäs

Utbildningsadministration

eva.rimnas@klatterforbundet.rf.se
070-356 27 05

Andreas Andersson

Nyhetsredaktör (frilans)

andreas.andersson@klatterforbundet.se

Styrelse

Lollo Blomberg
Vice ordförande
Anette Andersson
Ordinarie ledamot
Frida Holstad
Ordinarie ledamot
Adam Herring
Ordinarie ledamot
Martin Hjälle
Ordinarie ledamot
Ola Segnestam Larsson
Ordinarie ledamot
Lars Lindwall
Suppleant
Sara Skoglund
Suppleant

Valberedning

Frida Heilert
Thomas Winnberg
Christer Åstrand

Revisorer

Martin Nääs
Revisor
Krister Syrtén
Verksamhetsrevisor